2014 AHSAA South Regional Schedule

2014 AHSAA South Regional Schedule

The road to the Final 48 goes through Dothan.
2014 SOUTH REGIONAL SCHEDULE

Tuesday
Class 6A girls: Baldwin Co. (21-4) vs. Blount (29-3), 9 a.m.
Class 6A boys: Daphne (20-10) vs. Blount (24-3), 10:30 a.m.
Class 6A girls: Enterprise (23-10) vs. Murphy (18-7), noon
Class 6A boys: Dothan (22-7) vs. Theodore (24-3), 1:30 p.m.
Class 1A girls: Geneva Co. (25-4) vs. Sunshine (16-4), 3 p.m.
Class 1A boys: J.F. Shields (13-10) vs. Sunshine (23-2), 4:30 p.m.
Class 1A girls: Brantley (23-5) vs. St. Luke’s (20-6), 6 p.m.
Class 1A boys: Brantley (16-8) vs. St. Luke’s (16-15), 7:30 p.m.

Wednesday
Class 5A girls: Eufaula (11-13) vs. B.C. Rain (25-5), 9 a.m.
Class 5A boys: Eufaula (21-7) vs. St. Paul’s (12-13), 10:30 a.m.
Class 5A girls: Russell Co. (11-10) vs. Faith Academy (22-6), noon
Class 5A boys: Russell Co. (12-12) vs. Faith Academy (27-2), 1:30 p.m.
Class 2A girls: Providence Chr. (20-6) vs. Elba (14-8), 3 p.m.
Class 2A boys: Houston Acad. (19-7) vs. Elba (23-2), 4:30 p.m.
Class 2A girls: Samson (27-1) vs. Leroy (18-6), 6 p.m.
Class 2A boys: Samson (18-11) vs. Washington Co. (21-3), 7:30 p.m.

Thursday
Class 3A girls: Daleville (23-5) vs. Straughn (26-1), 9 a.m.
Class 3A boys: Daleville (21-8) vs. Straughn (20-4), 10:30 a.m.
Class 3A girls: Abbeville (18-6) vs. Cottage Hill (19-11), noon
Class 3A boys: Barbour Co. (19-11) vs. Excel (17-8), 1:30 p.m.
Class 4A girls: Charles Henderson (19-2) vs. Clarke Co. (20-3), 3 p.m.
Class 4A boys: Headland (23-5) vs. Hillcrest-Evergreen (19-3), 4:30 p.m.
Class 4A girls: Brewbaker Tech (24-6) vs. UMS-Wright (19-11), 6 p.m.
Class 4A boys: Brewbaker Tech (22-8) vs. Wilcox Central (22-7), 7:30 p.m.

Friday
Class 6A girls championship, 9 a.m.
Class 6A boys championship, 10:40 a.m.
Class 5A girls championships, 12:20 p.m.
Class 5A boys championship, 2 p.m.
Class 1A girls championship, 3:40 p.m.
Class 1A boys championship, 5:20 p.m.

Saturday
Class 2A girls championship, 9 a.m.
Class 2A boys championship, 10:40 p.m.
Class 3A girls championship, 12:20 p.m.
Class 3A boys championship, 2 p.m.
Class 4A girls championship, 3:40 p.m.
Class 4A boys championship, 5:20 p.m.
Page: [[$index + 1]]
comments powered by Disqus